top of page

Введення об'єкта в експлуатацію

Як ввести об'єкт в експлуатацію?

Будуєте, реставруєте, реконструюєте і не знаєте яка документація вам потрібна? Або потрібно ввести об'єкт в експлуатацію, але як це зробити? Ось уже й документи на руках, але куди з ними йти?

Всі ці питання вам допоможе вирішити наша компанія. Фахівці допоможуть вам правильно оформити документи і ввести об'єкт в експлуатацію в Києві і області. Якщо ви не розумієте, що це за процедура «введення об'єкта в експлуатацію», давайте розберемося разом!

Що таке введення об'єкта в експлуатацію?

Введення в експлуатацію - завершальний етап будівельних робіт, процес підготовки об'єкта до використання людьми для тих чи інших цілей. Він дозволяє отримати право власності і підключитися до інженерних мереж.

 

Готовим до введення в експлуатацію вважається об'єкт архітектури або інженерна споруда, на якому закінчені всі роботи і підготовлена ​​належним чином виконавча документація. А саме потрібно: мати документи на земельну ділянку під цим об'єктом, отримати правильно оформлений дозвіл на будівництво, технічний паспорт і багато іншого.

 

Відповідно до законодавства України, будь-який об'єкт будівництва повинен мати документи, що підтверджують введення в експлуатацію та відповідність будівельним нормам і правилам. Компанія Niko Group надає допомогу в отриманні всієї необхідної документації для проведення будівельних робіт, вводить об'єкти в експлуатацію в Києві та Київській області.

Навіщо потрібне введення об'єкта в експлуатацію?

Головною причиною, звичайно ж, є оформлення права власності на даний об'єкт. Без введення в експлуатацію об'єкта нерухомості (будинок, гараж, господарська будівля) неможливо зробити його оформлення і прописатися в ньому або займатися господарською діяльністю.

 

Другою причиною є проведення юридичних дій з нерухомістю: продаж, дарування, залишення в спадок, здача в оренду, оформлення під заставу і так далі. Поки ваш об'єкт не введений в експлуатацію, він вважається самобудом або незавершеним будівництвом і не дозволяє проводити з ним даних операцій.

 

Які є способи введення об'єктів в експлуатацію?

Існує два способи: спрощений і загальний. Компанія Nico Group здійснює обидва види послуг. Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» порядок прийняття в експлуатацію залежить від категорії складності об'єкта.

 

Спрощений: застосовується для будівництва нескладних архітектурних будівель, об'єкти 1-3 категорії складності. Наприклад, приватне житло будинки, дачні та садові будинки, гаражі, господарські будівлі, загальною площею до 300 м2. Тобто клас наслідків CC1 або будівництво на підставі будівельного паспорта.

 

Вам потрібно:

- отримати будівельний паспорт і повідомлення про початок будівельних робіт;

- отримати технічний паспорт та реєстрацію в ДАБК декларації про введення в експлуатацію, присвоєння поштової адреси, реєстрації права власності.

Складний: застосовується для введення в експлуатацію у всіх інших випадках: об'єкти 4-5 категорії складності, а також для об'єктів CC2 і CC3 класу наслідків: багатоквартирний житловий будинок, нежитлова будівля, бізнес-центри, торгові центри, заправки, магазини.

 

Вам потрібно:

- отримати містобудівні умови і обмеження;

- замовити проект;

- отримати в ДАБК дозвіл на виконання будівельних робіт;

- замовити виїзд інженера БТІ з метою отримання технічного паспорта.

 

Фінальний етап - подача заяви про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта та отримання сертифіката. Присвоєння поштової адреси і реєстрація права власності на об'єкт.

Введення об'єкта в експлуатацію: як виглядає процес?

Підсумовуючи, зазначимо, що процес введення об'єктів 4-5 категорії складності в експлуатацію включає ряд етапів:

1. отримання письмового повідомлення про завершення будівельних робіт від підрядника;

2. проведення технічної інвентаризації;

3. оформлення акту виконаних робіт;

4. проведення підсумкової перевірки;

5. збір необхідної документації:

6. подача заяви в ДАБІ;

7. отримання сертифіката.

Кілька фактів, яких ви могли не знати:

 

1. Ви можете здати в експлуатацію лише частину об'єкта, яка вказана в будівельному паспорті. Наприклад, ви можете здати в експлуатацію не тільки житловий будинок, але і споруди якщо вони записані в стройпаспорті.

2. Існує цілий ряд об'єктів, які не потрібно вводити в експлуатацію. Наприклад, альтанки, сходи, теплиці. Ви можете подивитися повний список, який з роками стає все більшим.

3. Особа, яка проводить технічну інвентаризацію обов'язково повинна мати сертифікат. Важливо: ви повинні перевірити не тільки наявність, але і термін дії сертифікату.

Чи можна самостійно ввести об'єкт в експлуатацію?

 

Процес оформлення документів досить складний, тому не варто думати, що ви з легкістю зможете впоратися самотужки. Наші фахівці завжди допоможуть вам на безкоштовній консультації.

 

Чим ми можемо бути вам корисними?

- Проконсультуємо з усіх питань, що стосуються введення об'єкта в експлуатацію абсолютно безкоштовно.

- Гарантуємо вам стовідсотковий результат введення об'єкта в експлуатацію.

- Працюємо не тільки в Києві, а й в Київській області.

- Представляємо тільки ваші інтереси при подачі документів.

- Робимо процес оформлення документів непомітним для вас і максимально швидким.

Для того, щоб наш клієнт не відчував труднощі щодо введення в експлуатацію своїх об'єктів, наша компанія Nico Group має в своєму штаті кваліфікованих фахівців (юристів, інженерів БТІ, землевпорядників, проектувальників та інших), які здатні забезпечити професійний і кваліфікований введення в експлуатацію об'єктів нерухомості на всіх етапах. Але головні наші переваги - це безцінний досвід і гарантія оформлення об'єктів будь-якої складності.

 

Пам'ятайте, ніяка процедура не варто ваших сил і нервів. Ми готові взяти цю відповідальність на себе.

Ваше завдання - насолоджуватися процесом.

bottom of page